E-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: +48226466873

Usługi - analiza zasięgu sieci Wi-Fi

.

Analiza na etapie planowania

Przeprowadzenie analizy sieci jest kluczem do zaprojektowania i wdrożenia dobrze funkcjonującej sieci Wi-Fi.Analiza powinna objemowac dwa kluczowe aspekty: zasięg oraz pojemność. Zasięg dotyczy "pokrycia" całego fizycznego obszaru sygnałem o wystarczającej mocy; pojemność dotyczy zapewnienia bezproblemowej obsługi wymaganej liczby klientów.

Analiza na etapie planowania jest szczególnie wskazana w przypadku środowisk „trudnych”, tj. narażonych na zakłócenia, np. dla hal produkcyjnych, magazynów, obiektów w starym budownictwie oraz lokalizacji, na terenie których występuje już dużo pracujących sieci WiFi. Analiza zasięgu prowadzona jest zarówno w trybie pasywnym jak i aktywnym. Tryb pasywny analizy  pozwala na zobrazowanie środowiska, określenie źródeł zakłóceń pochodzących z sąsiadujących sieci  oraz innych źródeł. W trybie aktywnym analizy następuje łączenie z punktami dostępowymi w celu zebrania dodatkowych informacji. Efektem analizy jest raport, w którym:

 • Ustalono i zmierzono źródła oraz siłę zakłóceń radiowych,
 • zidentyfikowano potencjalne “martwe strefy”, tj. obszary narażone na zaniki sygnału WiFi,
 • ustalono poziom interferencji między kanałami,
 • określono  idealne lokalizacje dla punktów dostępowych,
 • ustalono parametry anten,
 • zobrazowano obszary roamingu,
 • emulowano pracę klienta, aby ustalić prędkość i jakość transmisji w danym miejscu.
Efekt analizy zasięgu (Site Survey)

Analiza zasięgu prowadzi zazwyczaj do doboru liczby, typu i parametrów punktów dostepowych i zazwyczaj prowadzona jest  z myślą o konkretnym producencie sprzętu Wi-Fi.

 

Tags: wifi usługi analiza zasięgu site survey

Kontakt

sprzedaż:

e-mail: sales@cc.com.pl

 


pomoc techniczna:

e-mail: support@cc.com.pl

 

CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Dostarczamy bezpieczne rozwiązania sieciowe oraz oprogramowanie od 2001 roku. Projektujemy i wdrażamy infrastrukturę bezpieczeństwa sieciowego: systemy firewall, content security oraz systemy autoryzacji; wdrażamy infrastrukturę sieci LAN, WAN i WiFi. Nasi inżynierowie posiadają certyfikację producentów takich jak: Check Point, HPE / Aruba Networks, Juniper Networks, Palo Alto Networks, Ruckus Networks (Arris), Arista, Fortinet, Flowmon, Fudo Security, Gemalto, Sophos, Vasco, i innych a także certyfikaty CISSP i PRINCE2.

Oferta

 • Dostawa i wdrożenia sieci WiFi
 • Dostawa i wdrożenia sieci LAN i WAN
 • Dostawa i wdrożenie systemów bezpieczeństwa
 • Wsparcie techniczne
 • Outsouring w zakresie administracji systemów IT
 • Oprogramowanie na zamówienie: portale internetowe, aplikacje biznesowe, aplikacje naukowe, aplikacje specjalizowane

Lokalizacja

world-map

Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa

tel. +48 22 646-68-73

faks. +48 22 6063780

sprzedaż - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pomoc techniczna - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.