E-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: +48226466873

Wi-Fi w szkole

.

“Cyfrowa szkoła” to nie tylko hasło, które robi ostatnio zawrotną karierę, to także oficjalna nazwa programu MEN mającego na celu rozwój nauczania w oparciu o nowoczesne technologie informatyczne*. Szkoły zostają wyposażone w  komputery, notebooki, tablety, tablice interaktywne, projektory, laptopy dla nauczycieli i uczniów i inne urządzenia wspomagające. Wprowadzane są e-podreczniki i rozwijane są kompetencje nauczycieli w zakresie nowych technologii. Zgodnie z danymi MEN do 31 maja 2013 przeprowadzono w ramach programu 50 000 lekcji, które objęły ponad 70 tys. uczniów, opracowano 1500 projektów edukacyjnych, w których uczestniczyło 7 tys. nauczycieli.

Infrastruktura sieciowa jest niezbędnym elementem realizacji programu. Sieć bezprzewodowa stanowi atrakcyjną kosztowo alternatywę dla sieci kablowych, jednocześnie w przypadku stosowania urządzeń przenośnych jej obecność jest praktycznie konieczna.

Jednocześnie dostępność “bezprzewodowego Internetu” w szkołach staje się oczekiwaniem coraz liczniejszych grup uczniów i rodziców, często decyduje o wizerunku danej szkoły i ma wpływ np. na decyzję o wyborze danego gimnazjum lub liceum.

Wymagania dotyczące edukacyjnych sieci Wi-Fi są specyficzne i odmienne od np. typowych sieci biurowych:

  • Obsługa dużej “gęstości” urządzeń, często przesyłających dużo danych w tym samym czasie – odpowiada to np. scenariuszowi, w kórym uczniowie oglądają filmy na komputerach stacjonarnych lub tabletach. Typowy punkt dostępowy obsługuje zazwyczaj zaledwie kilka -kilkanaście równoległych strumieni wideo w jakości HD (!)
  • Obniżenie kosztów – niektórzy producenci forsują hasła: “jeden AP na klasę”, jest to w interesie producentów taniego i mało wydajnego sprzętu, jednak z punktu widzenia szkół bardziej opłacalne może być zainwestowanie w sprzęt wyższej klasy przy jednoczesnym ograniczeniu liczby AP. Duże znaczenie ma też poziom bezawaryjności i wymagania dotyczące “bezobsługowości” zainstalowanego sprzętu bezprzewodowego.
  • Zapewnienie dodatkowych usług: takich jak filtrowanie ruchu pod kątem bezpieczeństwa i treści.

Tags: szkoła

Kontakt

sprzedaż:

e-mail: sales@cc.com.pl

 


pomoc techniczna:

e-mail: support@cc.com.pl

 

CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o.

Dostarczamy bezpieczne rozwiązania sieciowe oraz oprogramowanie od 2001 roku. Projektujemy i wdrażamy infrastrukturę bezpieczeństwa sieciowego: systemy firewall, content security oraz systemy autoryzacji; wdrażamy infrastrukturę sieci LAN, WAN i WiFi. Nasi inżynierowie posiadają certyfikację producentów takich jak: Check Point, HPE / Aruba Networks, Juniper Networks, Palo Alto Networks, Ruckus Networks (Arris), Arista, Fortinet, Flowmon, Fudo Security, Gemalto, Sophos, Vasco, i innych a także certyfikaty CISSP i PRINCE2.

Oferta

  • Dostawa i wdrożenia sieci WiFi
  • Dostawa i wdrożenia sieci LAN i WAN
  • Dostawa i wdrożenie systemów bezpieczeństwa
  • Wsparcie techniczne
  • Outsouring w zakresie administracji systemów IT
  • Oprogramowanie na zamówienie: portale internetowe, aplikacje biznesowe, aplikacje naukowe, aplikacje specjalizowane

Lokalizacja

world-map

Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa

tel. +48 22 646-68-73

faks. +48 22 6063780

sprzedaż - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pomoc techniczna - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.